Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Monkey´s Mask / Opičí maska

31. 5. 2009

Bývalá policistka Jill Fitzpatrick se rozhodla ve svých osmadvaceti letech zkusit štěstí jako soukromý detektiv v australském městě Sydney, příliš dobře se jí ovšem nevede. Nutně potřebuje práci, klientů je však málo a to, že je mladá a žena se ukázalo jako značná nevýhoda, protože ve společnosti je stále zafixována představa soukromého detektiva, který nemá daleko k drsným postavám z románů Raymonda Chandlera. Když se na ni obrátí rozrušená matka pohřešované studentky, neváhá Jill ani minutu a případ přijme. Jde o to, že paní Norrisová není spokojena s přístupem policie a chce, aby Jill začala pátrat po její dceři Mickey, vysokoškolačce a velmi ctižádostivé básnířce, která byla naposledy spatřena na jednom literárním večírku věnovanému čtení poezie. Poté, co odešla domů, ji už nikdo nespatřil. Vyšetřování přivede Jill, která o poezii nic neví, k doktorce Dianě Maitlandové, profesorce literatury na univerzitě, kam chodila Mickey. Diana je sice vdaná za Nicka Maitlanda, ale také má velmi otevřené názory na sexualitu, a tak se rutinní výslech nečekaně změní v neskrývaný flirt. Zpočátku se Jill, která je lesbicky orientovaná, drží zpátky, ale časem podlehne Dianinu svádění a po hlavě se s ní vrhne do milostné pletky. Dřív než stačí vypátrat cokoli bližšího, ozve se Jill znovu paní Norrisová. Má špatné zprávy. Mickey byla zavražděna. Žalem zlomená matka žádá Jill, aby pokračovala v pátrání a našla vraha. Případ Jill zavede do úzkoprsého světa sydneyských literátů, kde překvapivě naráží na celý dlouhý seznam podezřelých, většinou starších mužů, kteří byli velmi ochotní pomoci mladé začínající básnířce v její cestě za slávou. Není divu, Mickey byla kvůli tomu ochotná vyspat se s každým. Jill se pokouší se najít odpověď na otázku pro koho psala Mickey své pověstné láskou a erotikou nabité básně. Situace se přiostří v okamžiku, kdy Jill začne dostávat na svůj záznamník výhružky v podobě poezie. Zdá se, že její živost se s každým dalším krokem v případu zavražděné studentky ocitá ve větším nebezpečí. A navíc se její vášnivý vztah k Dianě ukáže být pro pátrání a hledání odpovědí nečekanou překážkou.

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/22544-opici-maska-monkeys-mask-the/?text=52658

 

 

Dostupný z WWW:

http://bestlesbianmovies.blogspot.com/2008/10/monkeys-mask-2000.html

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

"Opičí" hra!

(JMi, 2. 6. 2009 16:08)

Pod opičí maskou se podle mě skrývala ta učitelka, která si díky své, řekněme, dokonalé přetvářce (= masce) mohla s hlavní hrdinkou dělat cokoliv, aniž by to ona poznala .. Jednoduše - věříme tomu co vidíme a kdo znás nedělal někdy opičky, že! Ale možná plácám :). Každopádně film opravdu šílenost. Kam se hrabe David Lynch :D.

Opičí co?

(Luice, 2. 6. 2009 10:35)

Film teda fakt nic moc... Pořádně nevím, která z linií filmu je hlavní, a která tvoří spíš pozadí... Hanbatých scén je tam ale dost, na konci hrdinka téměř překoná sama sebe X) a proč se to jmenuje opičí maska pro mě zůstane asi největší záhadou...
Hodnocení: 45%